Lest we forget: Pte Alphonse Joseph Laforce
Opdat we niet vergeten. Op de Canadese Begraafplaats in Holten liggen 1.394 soldaten begraven. Zij zetten zich in voor onze vrijheid. Bij elke steen treurt een familie en achter elke steen schuilt een verhaal. Verhalen die we tot in lengte van dagen willen doorvertellen.
Over Alphonse Joseph Laforce bijvoorbeeld, begraven in graf 2. C. 10. In oktober 1923 werd hij geboren in het Canadese Alberta in een groot gezin. Zijn moeder stierf in 1943, het jaar dat Alphonse in dienst ging. Hij wilde parachutist worden, maar bleek daarvoor ongeschikt. Werd na zijn militaire opleiding ingedeeld bij ‘The Loyal Eddies’ en verzorgde als verpleger/brancardier de gewonden op het slagveld. De oversteek van de IJssel bij Gorssel werd hem zelf fataal. Toen hij zich ontfermde over een gewonde maat, raakte een vijandelijke kogel hem in zijn hoofd.
Benieuwd naar het hele levensverhaal en meer verhalen? Bekijk dan:
Inspirerende middag en avond in het ICB voor VO scholengemeenschappen, gidsen en dialoogcoaches
Donderdag 10 november waren docenten van diverse VO scholengemeenschappen in het ICB. Zij kwamen kennisnemen van het educatieve aanbod van ons centrum. Laura Dekker en Cris..
Lees meer..Inheemse Ceremonie
Woensdagochtend 13 september vond er een heel bijzondere besloten herdenking op de Canadese Begraafplaats in Holten plaats. Het ministerie van Veterans Affairs Canada organiseer..
Lees meer..Canadese grond op de Holterberg
De Canadese Begraafplaats is een unieke plek in Holten. Hier kun je tot bezinning komen en de offers die destijds gebracht zijn, herdenken. Het terrein ziet er altijd prach..
Lees meer..